Blog poświęcony mojej pasji jaką jest zbieranie, restaurowanie i tworzenie lalek.
Wszystkie zdjęcia na blogu są mojego autorstwa, chyba że jest inaczej wtedy podane jest źródło zdjęcia.
Jeżeli chcesz wykorzystać jakieś zdjęcie- zapytaj

czwartek, 7 lipca 2016

Doktorze Frankendoll pomocy! Czyli Pani Żartuje i spółka :)Lubię lalkowe składaki. Lalkowe OOAKi też lubię, choć ostatnio ani czasu ani weny na twórczość własną. Jednakże nadarzyła się Okazja i przejęłam od Starego Zgreda trzy urocze sztuki.
Panienki potrzebowały interwencji transplantologicznej, bo każdej coś tam dolegało.
Na pierwszy ogień poszła Operetka - dziewczę na skutek złośliwości losu miało problemy z owłosieniem i tymczasowo korzystało z LIVkowej peruki, ale to nie było "to".
Początkowo miałam ochotę wszyć włosy,  niestety lalka cierpiała na Klejoglutyzm Zaawansowany*. Jedynym ratunkiem było przyklejenie włosów. Miałam śliczne białe, które miały trafić do klona Koteła, jednak stwierdziłam, że Zgredkowy repaint zasługuje na kłaczki bardziej. Przy pomocy hotgluta przymocowałam fryzurę do lalkowej głowy.
Bardzo podoba mi się taka zwiewna i delikatna wersja Operetty - malunek Zgredki jest śliczny!
O pannę MiećMuszęBoSięUduszę czyli w skrócie eMeM BeSU zwaną potocznie Kirą-Zdzirą męczyłam Zgredkę dawno. To jedna z ładniejszych Kir jaką widziałam.
Lalka dostała zasłużenie ciałko MtM, choć musiałam się trochę nagimnastykować przy składaniu - nie bardzo chciało współpracować, ale się udało.Ostatnim nabytkiem jest Dżokerzyca - nieodrodna zaginiona siostra Jokera, zwana w Strefie Pani Żartuje.
Dostałam latajacy łeb z kapitalnym make upem, który Aga wrzuciła w sieć na zasadzie "patrz co zmalowałam". Zmalowała tak charakternie i z pazurem, że wydębiłam i ten łebek :)


Z ciałem dla lalki nie miałam najmniejszego problemu :) i Pani Żartuje zakatrupiła jakąś siostrę mniej wyględną :)


Dziewczyny świetnie odnalazły się w nowym miejscu ;)

Coś czuję, że o tych dwóch jeszcze przeczytacie........
Aga jeszcze raz dziękuję za nowe obywatelki!

*Klejoglutyzm Zaawansowany to daleko posunięta forma Klejogluta.
Jak wiadomo Klejoglut jest zmorą kolekcjonerów. W wersji zaawansowanej klej z włosami wewnątrz głowy tworzy coś w rodzaju rozpaćkanej plasteliny.
Z lalkowej głowy przed klejeniem peruki wygrzebałam sporo rozmiękczonego, lepkiego paskudztwa. Mattelu wstydź się! Takie dziadostwo odstawiać. Ale jak się okazało to nie ostatnia lalka z taką formą klejogluta, ale o tym później będzie.

13 komentarzy:

 1. Ojej !!!!!!!!!! ale fajne !!!!!!!!!! Pani Żartuje mnie zabiła :)))))))))) trzeba pomęczyć Zgredka o siostrę tejże :)))))))))) Gratuluję nowych lokatorek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ba! Pani Żartuje jest świetna! Z mdłej fashionistki zrobiła się bardzo oryginalna lalka!

   Usuń
 2. Charakterne pannice. Repaint Operetty cudny, a włoski do niego bardzo pasują. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mis ie bardzo podoba- przy Agi repaintach firmowe lalki wyglądają topornie

   Usuń
 3. Operetta, to prawda, niczemu sobie! A Siostra Jokkera, to cud miód i malina, jeszcze w tak charakterystycznym stroju!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Strój pozbierany "po lalkach" może coś wydłubię jej w stylu Jokera :)

   Usuń
 4. Świetne nowe panny w kolekcji :-) Podoba mi się szczególnie pierwsza panna i makijaż Zgredki :-) Cudna! W tych białych włoskach, które dokleiłaś, wygląda naprawdę oryginalnie i ciekawie :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zyskała na delikatności. Ładnie jej też było w szarych LIVkowych, choć w naturalnych ładniej. W porównaniu firmowa Operetta bardzo traci :)

   Usuń
 5. Rewelacja! Do tego stopnia, że się zakochałam w OOAKach! Twoja Kira jest...brak mi słów! Cudna i już! A Operetta w tej wersji, z tymi oczami, ustami, brewkami i włoskami - boska! Trzecia z panien ujęła mnie swoimi oczyma! Masz kapitalne, trzy nowe dziewczyny!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak! Aga ma świetne oko i kreskę! Bardzo poobają mi się wszystkie trzy!

   Usuń
 6. na Kirę miałam i ja po wielokroć
  chrapkę - ciekawa postać bez dwóch
  zdań - wspaniale, że Ją msza :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja myślę , ze trzeba zrobić ogólnopolską zbiórkę Kir w celu wysłania do Zgredki na poprawę urody. Nigdy jakoś szczególnie nie podobały mi się Kiry a po repaincie Agi podoba mi się każda!

   Usuń