Blog poświęcony mojej pasji jaką jest zbieranie, restaurowanie i tworzenie lalek.
Wszystkie zdjęcia na blogu są mojego autorstwa, chyba że jest inaczej wtedy podane jest źródło zdjęcia.
Jeżeli chcesz wykorzystać jakieś zdjęcie- zapytaj

czwartek, 30 grudnia 2010

Czas na podsumowanie..........

Mijający rok był wyjątkowo wredny i paskudny dla ludzi, katastrofy, wypadki powodzie, zobaczymy co przyniesie nadchodzący..........

Natomiast lalkowo był to całkiem udany rok.
Zostałam przyjęta do forum Dollplaza, założyłam blog, poznałam wiele wspaniałych osób, znalazłam wiele ciekawych miejsc w sieci. Moja kolekcja podwoiła się z nawiązką z setki eksponatów zrobiły się ponad dwie setki, przybyło mnóstwo nowych lokatorek a starych nie ubyło ;) powiększyłam zbiór o lalki winylowe (efekt przynależności do forum DollPlaza :) ), zwiększyłam stan posiadania porcelanek, głównie dzięki ulubionemu portalowi aukcyjnemu ale też dzięki szmaciarniom szczególnie jednej z której przyniosłam masę starych, regionalnych lalek.
Lalki dostały we władanie dwie witryny, a i tak rozłażą się na pół mieszkania ;)
Powolutku realizuję projekt posiadania po jednej sztuce z każdej wytwórni lalek ( pod warunkiem, że lalka podoba mi się tak, że muszę mieć takową stąd czasem są i dwie sztuki), zarówno w kategorii lalek artykułowanych  jak też vintage.
Zrobienie zbiorowego zdjęcia całego mojego stadka jest a wykonalne na zdjęcie zbiorowe trafiły jedynie lalki artykułowane,  i to też nie wszystkie.


 
Do zdjęć pozowały dwie CEDki : Constance i Colin, dwie Tonnerki: Magisterium Mrs Coulter i Emilie , Urban Vita, FR Takeo Mizutani,  Dynamite Girls: Jasper, Reese, TJ,  MZ Jungle Feaver, i  Simone Rouge Gardenia.
Ciekawostką jest reprodukcja lalki Kestnera z pierwszego postu ( lalkę mam dzięki Penelopie- Koleżance z forum)
Zwiększyłam znacznie stan posiadania lalek porcelanowych szczególnie moich ulubionych porcelanowych staruszek
Przybyło też sporo staruszek na fotkach poniżej najnowsze PannyJeszcze sporo lalek czeka na obfotografowanie i opisanie, czekam jedynie na ładną pogodę, zdecydowanie bardziej lubię zdjęcia plenerowe a teraz jest jak dla mnie zbyt zimno ;)
Czytelnikom zaglądającym na mojego bloga bardzo dziękuję za odwiedziny oraz miłe komentarze. 


Wszystkim  życzę udanej zabawy Sylwestrowej i wszystkiego co najlepsze w nadchodzącym Nowym Roku oby był lepszy i spokojniejszy niż mijający rok  a Kolekcjonerom życzę udanych lalkowych łowów.
                                                                                                                                       Manhamana

8 komentarzy:

 1. Bardzo fajne grupowe fotki, bardzo mi się podoba ta mulatka z afro.
  Życzę szampańskiej zabawy sylwestrowej i dobrego Nowego Roku :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tobie też życzę szampańskiej zabawy dzisiejszej nocy, miliona nowych pomysłów, wielu nowych lalkowych podopiecznych i spełnienia wszelkich marzeń w nadchodzącym roku :*

  Zuzia

  OdpowiedzUsuń
 3. Marku Zuziu bardzo Wam dziękuję również życzę szampańskiej zabawy!

  Mulatka z afro to Monsieur Z z Integrity Toys opisana kilka postów wcześniej ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. ale piękne stadko:) a vintage zazdroszczę zawsze, zwłaszcza rej blondyneczki ponytail

  OdpowiedzUsuń
 5. Lilavati dzięki Ty masz takie cudeńka vintage że też mam czego zazdrościć a raczej wiem czego poszukiwać do kolekcji ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO
  ROKU 2011

  ŻYCZY GABI-5mates

  OdpowiedzUsuń
 7. hm... a miałam nieśmiała nadzieję że zobaczę cały Twój zbiór... ale faktycznie dwie setki statystów to sporo... Ale podziwiam Twoją kolekcję i pracowitość. Fajna pasja!

  OdpowiedzUsuń
 8. Aniu kiedyś postaram się to całe moje stadko sfotografować, choć to karkołomne przedsięwzięcie głównie ze względu na różne gabaryty moich lokatorek na fotkach są głównie nowe nabytki
  Dzięki za uznanie!

  OdpowiedzUsuń